Kategorie:

Jak zagospodarować miejsce na śmietnik w domu?

Segregowanie śmieci w domu, jest bardzo ważne dla środowiska. Właściciele kotłów i pieców w domu mają możliwość palenia niektórych materiałów do ogrzania budynku. Jednak nie wszystkie odpady powinno się palić w piecu, ponieważ podczas spalania wydobywają się z nich trujące i niebezpieczne dla zdrowia opary. Warto więc wiedzieć, jak segregować śmieci w domu. Trzeba trzymać się zasad, by wyrzucanie śmieci było bardzo łatwe. Oto kilka sposobów na to, by plastiki, papier, szkoło i odpady biodegradowalne były oddzielone, dzięki czemu zadbasz o środowisko i bezpieczeństwo.

Kosz na śmieci, w którym wszystkie odpady są segregowane

Jednym ze sposobów na zagospodarowanie miejsca na śmieci, jest zakupienie kosza na odpady, który podzielony jest na pięć części. W każdej części należy umieścić inny worek, który przeznaczony jest na poszczególne rodzaje odpadów. Łatwiej będzie Ci segregować śmieci, dzięki czemu bez problemu określisz, które możesz bezpiecznie spalić w piecu, a które należy oddać na zbiórce odpadów, które wyznaczone są przez urząd Twojego miasta. Tego rodzaju kosze można z łatwością kupić w sklepach z akcesoriami do domu. Wykonane są one z lekkich materiałów, które są łatwe do utrzymania w czystości. Warto przemywać je kilka razy w tygodniu, by zapobiec rozmnażaniu się bakterii i grzybów.

Kolorowe worki w Twoim domu

Kolejnym sposobem na segregowanie odpadów, jest zastosowanie kolorowych worków. Możesz je trzymać w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie będziesz składować śmieci. Pamiętaj, że każdy z worków przeznaczony jest na inny rodzaj odpadów.

  • Zielone worki są przeznczone do artykułów ze szkła.
  • Żółte worki to miejsce na plastik.
  • Niebieskie to worki na papier.
  • Brązowe – odpady biodegradowalne.
  • Czerwone przeznaczone są na metal.
  • Czarne to worki na innego rodzaju odpady.

Pojemniki na śmieci do ogrodu

Kilka razy w miesiącu organizowane są wywozy odpadów. Daty wyznaczane są przez Urząd Miasta. Warto mieć na swojej posesji swoje pojemniki, w których przechowywać będą worki, by nie leżały one na ziemi, a wycieki, które się z nich wydostają nie miały żadnego wpływu na środowisko.

Jak się okazuje dbanie o prawidłowe segregowanie odpadów nie musi być takie trudne. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by wrzucać poszczególne odpady do odpowiednich kolorów worków. Warto również oddawać śmieci do wywózki, by nie składować ich w domu.

Dodaj komentarz