Szambo
Kategorie:

Szamba betonowe – jakie są ich rodzaje?

Avatar
Opublikowane przez Sabina

Obowiązujący podział używanych szamb betonowych związany jest z ilością komór w pojedynczym szambie. Komora może być jedna, spotykane są też szamba dwu- i kilkukomorowe. Te o większej ilości komór są bardziej wydajne i mieszczą więcej ścieków, nie trzeba więc myśleć o częstym opróżnianiu. 

Jakiego rodzaju szambo betonowe wybrać?

Inwestycja w szambo niezależnie od rodzaju związana jest ze sporym wydatkiem. Najmniejsze szamba betonowe w Łowiczu nadają się świetnie do zastosowania w obrębie prywatnej posesji. Większe mogą znaleźć się z powodzeniem na terenie należącym do jakiegoś zakładu.

Szamba betonowe mogą sprawdzić się całkiem dobrze w instalacji przydomowej. Jest to rozwiązanie idealne zwłaszcza wtedy, gdy posiadłość zlokalizowana jest na uboczu i przyłączenie do kanalizacji stanowi problem. Taniej i łatwiej będzie zdecydować się na zbiornik betonowy, który wystarczy regularnie opróżniać.

Wybór szamba – jakie szambo betonowe będzie odpowiednie?

Sprawne działanie takiego systemu gwarantuje zainwestowanie w szambo o określonej wydajności i jakości. Za zaprojektowanie instalacji oraz wdrożenie może odpowiadać firma montująca szamba oraz przepusty betonowe w Łowiczu. Konstrukcja jest uniwersalna, mocna i może posłużyć przez kilkanaście lat lub dłużej.

Wielu właścicieli prywatnych domów decyduje się na szambo betonowe jednokomorowe, bo taki wybór okazuje się najprostszy, najtańszy a przy tym znakomicie spełnia swoją rolę. Ważnym elementem instalacji jest pokrywa, zabezpieczająca szambo od zewnątrz. Nie może ona być w żaden sposób uszkodzona.

Dlaczego właśnie szambo betonowe?

W wielu przypadkach wybór tego modelu szamba wiąże się z kosztami. Co prawda inwestycja kosztuje, trzeba też brać pod uwagę trudny montaż, ale później jest już dużo lepiej. Niezależnie od ilości komór, zbiornik jest wytrzymały i nie wymaga wymiany tak często jak np. szamba plastikowe.

Podsumowując, szamba betonowe dzielą się na jedno-, dwu- i wielokomorowe. Można zdecydować się na ich montaż na terenie prywatnej działki lub posesji należącej do przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz