zbiornik betonowy
Kategorie:

Czy zbiornik betonowy jest lepszy od plastikowego?

Avatar
Opublikowane przez Sabina

Zbiornik betonowy czy plastikowy – na co się zdecydować? To właśnie na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w tym tekście.

Zbiornik betonowy a plastikowy – najważniejsze różnice

Tworzenie odpowiedniej infrastruktury dla swojego domu wcale nie musi być takie proste. Załóżmy jednak, że naszym celem jest stworzenie środowiska zamkniętego – niezależnie od tego, czy wymusza to na nas brak odpowiednich przyłączy mediów, czy może chęć uzyskania maksymalnie jak największej niezależności. Jakie mamy opcje? Mówiąc na przykład o odprowadzaniu nieczystości czy przechowywaniu sporej ilości płynów, warto postawić na odpowiedni pojemnik. Najczęściej naszym wyborem będzie albo zbiornik betonowy, albo zbiornik plastikowy. Jakie jednak różnice będziemy w stanie w tym aspekcie zaobserwować? Duża masa zbiorników betonowych to zarówno ich wada (trudniejszy montaż), jak i zaleta (odporność na wody gruntowe czy łatwość osadzenia. Jego wytrzymałość oraz szczelność, a także niska cena jednak są niebagatelnymi plusami. Zbiornik plastikowy jest lekki i pojemny, lecz droższy i słabszy w kontekście wszelkich obciążeń – łatwiej może na przykład pęknąć.

Kiedy lepszy będzie zbiornik betonowy, a kiedy plastikowy?

No dobrze, wiemy już w czym zbiornik betonowy jest lepszy od plastikowego i na odwrót. Jak więc podjąć najlepszy wybór? Jeżeli szukamy zbiornika na szambo, bardzo dobrym rozwiązaniem będą z pewnością szamba betonowe z przejściami, szczególnie jeżeli potrzebujemy rozwiązania na znacznie dłuższy okres. Kiedy jednak zbiornik plastikowy może okazać się przydatny? Na przykład w momencie, gdy nie będzie on wystawiony na duże przeciążenia, a potrzebujemy praktycznego rozwiązania, które będziemy mogli po jakimś czasie zmienić.

Jak szukać pomocy w doborze i montażu zbiornika jakiegokolwiek rodzaju?

Szukasz porady w kontekście doboru zbiornika do twoich potrzeb? Skontaktuj się z producentem – z pewnością będzie mógł pomóc ci w każdym problemie oraz rozwiać wszelkie ewentualne wątpliwości.

Dodaj komentarz