Kategorie:

Czyste wody − zdrowa planeta

Dbając o wodę dbamy o siebie, nasze rodziny i przyszłość naszych dzieci. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest optymalnym projektem realizującym założenia proekologiczne. Nie ma konieczności wstępowania do partii zielonych. Wystarczy niewielki wkład finansowy i trochę pracy włożonej w zamierzenie, by sprostać podstawowym wymogom ochrony środowiska. Świat robi się coraz mniejszy. Coraz mniej miejsca mamy do dyspozycji.

Niektóre parametry naszej cywilizacji rosną w zastraszającym tempie zwiększając swoje wartości wykładniczo. Trudno zahamować raz puszczoną w ruch machinę zmian technologicznych. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na nonszalancję. Jeśli nie chcemy zachwiać równowagi, musimy wykazać się odrobina zdrowego rozsądku.

Ścieżka nieograniczonej konsumpcji, podsycanej przez kartele producentów i lobby przemysłowe może nas zaprowadzić na skraj przepaści, która pochłonie dotychczasowe osiągnięcia ludzkiej cywilizacji, pozostawiając świat bez człowieka i jego zaborczości. Każdy krok w stronę rozsądku jest krokiem zrobionym we właściwym kierunku.

Krwiobieg planety

Woda dla ziemi jest jak krew dla każdego organizmu. Niesie ze sobą energię potrzebną do trwania cyklów życiowych planety. Bez wody i słońca życie w tej formie nie byłoby możliwe. Ziemia stałaby się planetą jałową i niegościnną. Widząc trwałą równowagę ekosystemów ziemi nie myślimy jak kruche to dzieło. I jak łatwo je zniszczyć.

Zanieczyszczenia, jakie są wytwarzane przez ludzkie gospodarstwa mogą zaburzyć kruchy balans i w każdej chwili może dojść do katastrofy na skalę globalną. Czasem pozornie nic nieznaczące działania mogą pomóc w zainicjowaniu procesów naprawczych. Oczyszczalnia przydomowa jest jednym z takich projektów. Pomysł jest stary jak świat, gdyż natura radzi sobie świetnie z oczyszczaniem wody od milionów lat filtrując i osadzają zanieczyszczenia w miejscach, gdzie zostaną rozłożone.

Oczyszczalnie przydomowe realizują oczyszczanie wody w miejscu ich powstawania. Każde gospodarstwo domowe indywidualne powinno posiadać instalację do inicjowania procesów oczyszczania wód, które zapewnia odnawianie się zasobów wciąż krążącej wody.

Dodaj komentarz